Konsultacijos

Viskas prasideda nuo noro. Padėti galiu tik tuomet, jei norite pradėti spręsti esančias problemas ir esate pasiruošęs(-usi) pokyčiams. Konsultacijose dirbsime kartu. Mano tikslas – suteikti Jums žinias, įrankius ir priemones Jūsų išsibarsčiusioms gyvenimo dalims surinkti ir sudėlioti į vientisą gyvenimo paveikslą. Senovės išmintis sako: “Gyvenimas paprastas – tik smulkmenos sudėtingos”. Konsultacijų metu mokomės sudėtinguose dalykuose atrasti paprastumą. Kai pradedi matyti visumą, – atsiranda ryšiai tarp išsibarsčiusių detalių, - gyventi tampa paprasčiau ir lengviau. Labai dažnai užtenka atrasti ir sudėti pagrindines dalis, o visos kitos detalės pradeda dėliotis savaime.

Psichologinis konsultavimas Jums gali padėti, jei:

 • jaučiate įtampą, nerimą ar kitas neigiamas emocijas;
 • jaučiate perdegimo simptomus, sumažėjusią energiją, ar kitus nemalonius psichosomatinius pojūčius;
 • patiriate stresą ar išgyvenate krizę;
 • susiduriate su sunkumais tarpasmeniniuose santykiuose, bendravime, šeimoje ar poroje;
 • jaučiate sumažėjusią savivertę;
 • norite stabtelti ir pabūti su savimi;
 • norite įsiklausyti ir pastebėti, kas su Jumis vyksta;
 • norite geriau pažinti save;
 • norite atrasti Jus varginančių problemų priežastis;
 • norite paleisti praeitį ir atsiverti dabarčiai;
 • norite labiau džiaugtis gyvenimu ir tobulėti.

Dažniausiai konsultuoju suaugusius individualiai, nes kiekvienas iš mūsų yra individualus ir atskiras nuo kito asmens su savo poreikiais, norais, galimybėmis ir tikslais. Jei norisi ir/ar reikia poros konsultacijos – dirbame poroje – mokomės išsakyti, atrasti, suprasti ir suderinti poreikius, norus, tikslus ir galimybes tarp dviejų asmenybių.

Susitarimai konsultacijose

Konsultacijose klientų prašau laikytis keletos tarpusavio susitarimų:

1

KONFIDENCIALUMAS

Viskas, kas buvo aptarta konsultacijos metu lieka tarp kliento ir terapeuto. Saugau profesinę paslaptį ir užtikrinu, kad iš kliento ir suinteresuotų šalių gauta informacija išliktų konfidenciali. Yra keletas išimčių, kuomet negaliu užtikrinti konfidencialumo. Konfidencialią informaciją galiu atskleisti tik tuomet, jeigu akivaizdžiai gresia rimtas pavojus visuomenei, kliento ar kitų asmenų sveikatai arba gyvybei, ir nepažeidus konfidencialumo neįmanoma išvengti žalos ir tuomet, kai konfidencialią informaciją atskleisti psichologą įpareigoja Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai.

2

INFORMAVIMAS

Informuoju klientą apie planuojamą profesinę veiklą ir aptariu su juo konkrečius profesinius veiksmus, jų tikslus bei pobūdį, abipuses atsakomybes, galimą naudą ir žalą, pasirinkimo teisę paslaugos atsisakyti ar bet kuriuo metu paslaugą nutraukti. Šiuo būdu patenkinu informuoto sutikimo reikalavimus: klientas gauna reikalingą informaciją, kurios pagrindu gali nuspręsti, sutikti ar nesutikti su numatoma vykdyti psichologo profesine veikla. Profesinę veiklą pradedu vykdyti tik gavusi kliento informuotą sutikimą (raštu arba žodžiu). Gerbdama kliento teises ir orumą, renku tik tą informaciją, kuri susijusi su tikslu, dėl kurio buvo gautas informuotas sutikimas, ir ją panaudoju tik tuo tikslu, kurio siekiant ji buvo rinkta.

3

PAGARBA VIENAS KITAM

Pagarba terapeuto bei kitų klientų laikui, planams, asmenybei. Jei Klientas į konsultaciją vėluoja/vėluos, reikia pranešti apie tai ne vėliau kaip likus 1 valandai iki konsultacijos sms žinute. Kliento pavėlavimo atveju konsultacijos trukmė mažėja ir pasibaigia nustatytu laiku. Imamas įprastas vienos konsultacijos mokestis. Jei Klientas dėl tam tikrų aplinkybių negali atvykti, jis privalo perspėti dėl savo neatvykimo ne vėliau kaip likus 24 val. iki numatyto konsultacijos laiko. Jei klientas perspėja likus mažiau nei 24 val., imamas įprastas vienos konsultacijos mokestis, nors konsultacija ir neįvyksta.

Pagarba Kliento laikui, planams, asmenybei. Jeigu aš vėluoju į konsultaciją, pranešu apie tai Klientui ne vėliau kaip likus 1 valandai iki konsultacijos. Jeigu dėl tam tikrų aplinkybių negaliu atvykti į paskirtą konsultaciją, perspėju Klientą apie savo neatvykimą ne vėliau kaip likus 24 val. iki numatyto konsultacijos laiko. Jei perspėju likus mažiau nei 24 val., sekanti konsultacija yra nemokama.

“Pagarba kitiems leidžia gerbti ir save patį.” (R.Descartes)

Konsultacijų dažnumas, trukmė, kaina

Susitikimų dažnumas nustatomas pirmojo susitikimo metu, įvertinus esamą situaciją, poreikius, galimybes ir tikslus. Priklausomai nuo susitarimo ir poreikio sesijos gali vykti dažnumu nuo dviejų kartų per savaitę iki vieno karto per mėnesį. Susitikimų dažnumas darbo eigoje gali būti keičiamas atsižvelgiant į kliento poreikius.

Individualios konsultacijos trukmė 50 min. Poros/šeimos konsultacijos trukmė 90 min. Kiek reikės konsultacijų iš anksto pasakyti sunku. Konsultacijų kiekis priklauso nuo kliento problemos(-ų) specifiškumo, motyvacijos darbui su savimi, noro gilintis į savo gyvenimą ir asmenybę bei kitų veiksnių. Kartais užtenka vos kelių konsultacijų, kartais darbas trunka kelis metus. Kiek ilgai truks ir kokio intensyvumo darbas bus, visada tariamės ir sprendžiame kartu su klientu konsultacijų/terapijos eigoje.

Konsultuoju gyvai Vilniuje arba nuotoliniu būdu (dažniausiai zoom platformoje). Daug labiau vertinu gyvą kontaktą, bet ne visada būna galimybė susitikti gyvai. Jei klientas gyvena kitame mieste ar kitoje šalyje - dirbame online.

Konsultacijos kaina priklauso nuo konsultacijos pobūdžio. Individuali konsultacija - 50 Eur. Poros/šeimos konsultacija - 80 Eur.